تبلیغات
  • ثبت نام
صفحه اول  //  صفحه اول  //  تیتر یک  //  حمایت همه جانبه مردم ازاعتدال
حمایت همه جانبه مردم ازاعتدال
مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 11 خرداد 1396 ساعت 00:04

انتخابات تمام شد و نتیجه  پیروزی قاطع اصلاح طلبان بود. مردم نشان دادند که در عین حالی که به نظام جمهوری اسلامی وفادارند ولی از افراط بیمناک اند و از اعتدال حمایت می کنند. 

البته باید دانست که نیمی از آرا شاید مربوط به خود دکتر روحانی است و نیمی دیگر از ترس گرفتار شدن در شرایط بدتر. در هر حال هم اگر وی رای نمی آورد ظلمی به ایشان بود چرا که رسم بر این شده بود که در جمهوری اسلامی معمولا هر رییس جمهوری دو دوره ای است.

اگر بپذیریم که همه مخالفان بحثشان عمدتا بر سر تولید داخلی، اشتغال جوانان و ازدواج آنها با داشتن مسکن مناسب، توجه به قشر فقیر و کم درآمد و مبارزه با فساد و اخذ معوقات بانکی و مانند آن بوده است و با توجه به اینکه ایشان هم در نطق های انتخاباتی و هم پس از پیروزی به این نکات و به ویژه نگاه به داخل و قطع امید از حمایت خارج تصریح کرد معنی آن این است که همه رای دهندگان در واقع به ایشان رای داده اند و همانطور که خود ایشان تصریح کرد ایشان رئیس جمهور همه ملت است.

امید است که رئیس جمهور منتخب کمبود ها را در این دوره جبران کند. و این نقطه قوت انتحابات بود. که هر رئیس جمهوری به اشکالات کار خویش واقف می شود و با عزمی راسخ تر و با تیمی کارآمد تر به تمشیت امور می پردازد. تاکید ایشان بر نگاه به داخل واقعا امید وار کننده بود . آمدن ترامپ در روز انتخابات به منطقه و کپ و گفت با عربها خود موید توجه به داخل و نیروی توانمند مردمی و دفاعی است.

معمولا در دوره دوم انتخابات بعضی ها ممکن است آن را فصل استراحت بدانند و بعضی آن را برای تحکیم پایه ها و اصول مردمی و تتمیم پروژه های نیمه تمام و امیدواریم ایشان با ایجاد شفافیت در اطلاعات و امور از خود اثری جاودان بگذارد که در تاریخ ریاست جمهوری های کشور بی سابقه باشد و فرصت باقی است و به ویژه که در برنامه انتخاباتی وی از پشتیبانی دکترجهانگیری که خود دست اندر کار است برخوردار بود.